Európska komisia vyzvala členské štáty, aby prijali deti z gréckych táborov pre migrantov

24.12.2019 08:44

Európska komisia (EK) v pondelok vyzvala Nemecko a ostatné členské krajiny EÚ, aby prijali deti z preplnených gréckych táborov pre migrantov a utečencov, informovala agentúra DPA.

Európska komisia je podľa svojho hovorcu znepokojená zložitou situáciou maloletých migrantov bez sprievodu v Grécku a zostáva v úzkom kontakte s gréckymi úradmi, najmä v súvislosti s obavami so situáciou na preplnených ostrovoch.

„V súvislosti s viac ako 5000 neplnoletými bez sprievodu EK opakovane vyzvala členské krajiny, aby na základe dobrovoľnosti pokračovali v premiestňovaní migrantov z Grécka,“ uviedol hovorca a dodal, že EK na to poskytuje dotácie.

Grécko vyzvalo ďalšie krajiny EÚ, aby prijali deti z táborov. Zatiaľ však na výzvu reagovala len jedna krajina.

K výzve o prerozdelení neplnoletých migrantov bez sprievodu sa pridala aj ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW).

Viac ako 1920 týchto neplnoletých migrantov bez sprievodu sa podľa údajov EÚ nachádza na gréckych ostrovoch Lesbos, Chios, Samos, Leros a Kos. Celkovo bolo v Grécku na konci novembra 5276 týchto migrantov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#detskí migranti #migranti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku