Tusk: Británia bude po brexite druhoradým hráčom

14.11.2019 08:57

Predseda Európskej rady (ER) Donald Tusk povedal, že Spojené kráľovstvo bude po odchode z Európskej únie druhoradým hráčom a na bojovom poli budú dominovať Čína, EÚ a Spojené štáty. Uvádza sa to v zápise Tuskovho prejavu, ktorý na svoje webovej stránke zverejnila Európska rada.

„Jeden z mojich priateľov sa pravdepodobne nemýlil, keď s dávkou melanchólie povedal, že brexit je skutočným koncom britského impéria,“ povedal Tusk pri otvorení nového akademického roka na Európskom kolégiu v belgických Bruggách.

Tusk podľa svojich slov urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby zabránil brexitu bez dohody a zároveň Británii poskytol čas na uvažovanie a prípadnú zmenu postoja.

Brexit podľa neho EÚ nerozdelil a zvyšných 27 členských štátov si udržalo mimoriadnu sebadisciplínu a súdržnosť aj napriek pokusom Londýna rokovania „bilaterizovať“.

Tusk takisto Britov vyzval, aby sa nevzdávali nádeje a pokračovali v úsilí o zotrvanie v EÚ.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Brexit #Donald Tusk
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku