Zatiaľ nedošlo k prelomu patovej situácie okolo brexitu, tvrdí Barnier

Zatiaľ sa nepodarilo nájsť riešenie, ktoré by prelomilo patovú situáciu v súvislosti s brexitom. Uviedol to v stredu hovorca Európskej komisie Margaritis Schinas s odvolaním sa na hlavného vyjednávača Európskej únie pre brexit Michela Barniera.

06.03.2019 13:44
Michel Barnier Foto: ,
Európsky hlavný vyjednávač pre brexit Michel Barnier
debata

Barnier v stredu doobeda v rámci takzvaného Kolégia komisárov informoval členov exekutívy EÚ o výsledku svojich posledných rokovaní s predstaviteľmi Spojeného kráľovstva. V utorok vo večerných hodinách sa v Bruseli stretol s generálnym prokurátorom Anglicka a Walesu Geoffreym Coxom a s britským ministrom pre brexit Stephenom Barclaym.

Barnier komisárov informoval o tom, že „v tomto bode sa nepodarilo nájsť žiadne riešenie“, ktoré by bolo v súlade s dohodou o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ, uviedol Schinas na pravidelnom tlačovom brífingu s európskymi novinármi.

TV Pravda: Vedúci Katedry medzinárodného obchodu Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave profesor Peter Baláž hovorí pre TV Pravda o tom, na čo sa majú pripraviť slovenské firmy v prípade tvrdého brexitu a aké clá medzi EÚ a Veľkou Britániou možno očakávať. (vysielané 18.1.2019)

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Brexit #Michel Barnier