Premiéri Grécka, Bulharska a Rumunska podporujú vstup Srbska do EÚ

09.12.2017 15:57
tsipras, vucic, borisov, tudos
(Zprava) Srbský prezident Aleksandar Vučič spolu s bulharským premiérom Bojkom Borisovom, gréckym šéfom vlády Alexisom Tsiprasom a rumunským premiérom Mihaiom Tudosom po spoločnom rokovaní v Belehrade. Autor: ,

Grécky premiér Alexis Tsipras vyhlásil, že "Srbsko by už nemalo byť mimo európskej rodiny."

Premiéri Grécka, Bulharska a Rumunska podporujú Srbsko vo vstupe do Európskej únie. Podľa nich tento krok upevní stabilitu na Balkáne. Zástupcovia krajín sa počas sobotňajšieho stretnutia v Belehrade dohodli na spoločnej podpore v oblastiach obchodu, energií a dopravy.

Grécky premiér Alexis Tsipras vyhlásil, že „Srbsko by už nemalo byť mimo európskej rodiny“. Dodal, že krajiny musia spolupracovať a presadzovať mier a stabilitu na Balkáne. Rovnaký postoj zastáva aj bulharský premiér Bojko Borisov.

Srbsko chce naďalej udržiavať pevné vzťahy so svojím spojencom, ktorým je Rusko. Prezident Aleksandar Vučič uviedol, že jeho krajina je na „ceste Európskej únie“, no Rusko je stále ich priateľom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Grécko #EÚ #Európska únia #Srbsko #Rumunsko #Bulharsko #Alexis Tsipras
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku