V prejave, ktorý sprevádzali časté prejavy nesúhlasu poslancov proeurópskych frakcií, vyzval na uzavretie rozumnej bezcolnej dohody medzi EÚ a Britániou, v opačnom prípade podľa neho budú straty Európy väčšie ako britské.
„Zábavné, nie? Keď som sem pred 17 rokmi prišiel a hovoril, že povediem kampaň za britský odchod z EÚ, smiali ste sa mi. Musím povedať, že teraz už sa nesmejete,“ poznamenal Farage za hlasných prejavov nesúhlasu z europoslaneckých lavíc. Euroskeptickí členovia europarlamentu jeho slová naopak niekoľkokrát odmenili potleskom.
O vystúpení Británie z EÚ a ďalšej podobe vzájomných vzťahov krajiny s bloku dvadsiatich siedmich európskych štátov však Farage rokovať nebude. Dvojročné rokovania musí začať britská vláda podľa článku 50 Lisabonskej zmluvy.
Práve tá je podľa Faragea hlavným dôvodom, prečo Briti minulý štvrtok EÚ odmietli – proeurópski politici vraj občanom úniových krajín proti ich vôli vnútili politickú úniu. Europoslancom Farage povedal, že sami sebe klamú, pretože európsky politický projekt nefunguje. A pripomenul ekonomické ťažkosti južných členov eurozóny či migračnú krízu.