Ide do tuhého. Rokovania o budúcej obchodnej dohode medzi EÚ a Britániou budú tvrdšie ako rokovania o brexitovej zmluve.
Británia odmieta podmienky EÚ, hrozí odchodom z obchodných rokovaní.
Podpredseda EK pre medziinštitucionálne vzťahy Maroš Šefčovič bol vymenovaný za spolupredsedu v spoločnom výbore EÚ a Spojeného kráľovstva.
Diplomati EÚ prijali mandát pre eurokomisiu a Barniera na rokovania s Britániou.
Ide o peniaze. O viac ako bilión eur. Ambície Európskej únie sú do značnej miery na druhej koľaji, 27 členských štátov si presadzuje vlastné priority.
Slovensko neprijme situáciu, že budú rásť národné výdavky do eurorozpočtu a príde o dôležité príjmy v oblasti kohézie.
Jeho rozhodnutie prichádza po tom, ako koaličné rozhovory troch hlavných strán uviazli po bezvýsledných parlamentných voľbách na mŕtvom bode.
Predstavitelia štátov majú aj národné záujmy, za ktoré chcú bojovať pri prerozdeľovaní vyše bilióna eur.
Zamestnávatelia však už teraz varujú pred nedostatkom pracovnej sily z Európy a poškodením ekonomiky.
Čerpanie peňazí z EÚ ku koncu januára medziročne vzrástlo o 1,310 miliardy eur.
Matka zavraždenej Martiny Zlatica Kušnírová v príhovore poukázala na to, že novinári často riskujú svoj život, ale ich nikto nechráni.
Stalo sa tak len necelý deň po tom, ako sa objavili správy, že kabinet britského premiéra Borisa Johnsona chce zrušiť koncesionárske poplatky na BBC a nahradiť ich predplatným.
Prioritami Slovenska sú silná kohézna politika a rozvoj regiónov.
Myslím si, že mať západný Balkán čo najbližšie k EÚ je v našom spoločnom geostrategickom záujme, vyhlásila predsedníčka Európskej komisie von der Leyenová.
Vyslovil sa tiež proti zásade jednohlasnosti pri rozhodovaní o zahraničnopolitických otázkach v Európskej únii.
Podľa časti britských euroskeptických médií už teraz vraj únia môže za to, keď sa do konca roka nenájde dohoda o nastavení obchodných vzťahov.
O novom lídrovi začnú členovia Labouristickej strany hlasovať 24. februára a svoj hlas budú môcť odovzdať až do 2. apríla. O dva dni neskôr volebná komisia oznámi výsledky.
Danko dodal, že spolu s predsedami parlamentov ČR, Rakúska, Chorvátska, Srbska a Čiernej hory hovorili na Bratislavskom hrade aj o užšej spolupráci národných parlamentov v oblasti nových výziev.
Slovenské politické strany do značnej miery podporujú integráciu EÚ. Z dôležitejších subjektov ako tvrdí euroskeptici vystupujú len predstavitelia ĽS NS.
Výzva McDonaldovej nasleduje po nečakane dobrých výsledkoch pre ľavicovo-republikánsku stranu Sinn Féin v sobotňajších parlamentných voľbách v Írsku.