Ako udržať Európu v pohybe? Dopredu ju má pohnúť lepšie prepojenie energetických sietí. Aj o tom hovorí Stratégia Európa 2020.
Jednotný trh je považovaný za jeden z najväčších úspechov Európskej únie. Dôraz na jeho posilnenie si všíma aj Stratégia Európa 2020.
Nastupujúce krajiny ako Čína, India, Brazília, Rusko, Južná Afrika i Turecko vytvárajú prostredie hospodárskej súťaže, v ktorom je čoraz náročnejšie obstáť.
Spoločná agenda EÚ s názvom Stratégia Európa 2020 poukazuje aj na potrebu modernizácie pracovného trhu.
Jednou z vlajkových iniciatív stratégie Európa 2020 je Priemyselná politika v ére globalizácie.
Vytváranie podmienok na modernizáciu trhov práce s cieľom zvyšovať zamestnanosť je jednou z priorít Stratégie Európa 2020.
Lepší prístup obyvateľov k úradom. Menej byrokracie pre podnikateľov. E-Government má podporiť budovanie aktívnej, otvorenej a efektívnej verejnej správy.
Bez kvalitnejšieho vzdelania to nepôjde. Európska únia má preto v rámci stratégie Európa 2020 vytýčené dva ciele.
Prijmeme opatrenia, aby sa o 20 miliónov znížil počet ľudí, ktorým hrozí chudoba a sociálne vylúčenie. Znamená to cielený pokles o 25 percent.
Európania musia prejaviť viac ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Vyplýva to z cieľov v stratégii Európa 2020, ktorú prijala Európska komisia.
Pohni sa, študuj, zapoj sa, pracuj. Krátke heslá iniciatívy Mládež v pohybe, ktorá je súčasťou stratégie Európa 2020, vyjadrujú jej najdôležitejší cieľ.
Aká má byť Európa v nasledujúcom desaťročí? Na aké priority sa máme zamerať, ak chceme byť úspešní? Na tieto otázky odpovedá nová spoločná stratégia Európa 2020.
Európanonia majú byť vzdelanejší. Podľa stratégie Európa 2020 sa má medzi 30- až 34-ročnými občanmi Európskej únie zvýšiť podiel absolventov vysokých škôl.
O rezonovaní vedy a inovácií v Stratégii Európa 2020 hovorí Stanislav Sipko, predseda Slovenskej organizácie pre výskumné a vývojové aktivity.
Stratégia Európa 2020 priamo uvádza, čo je potrebné dosiahnuť v oblasti energetiky. Cieľom je Európa, ktorá efektívne využíva zdroje.
Internet je v centre pozornosti Európskej únie. Digitálna agenda pre Európu je jednou zo siedmich hlavných iniciatív Stratégie Európa 2020.
Európa 2020 si kladie za cieľ najmä zvyšovať zamestnanosť, zlepšiť podmienky na výskum a vývoj a vymaniť z ohrozenia chudobou milióny obyvateľov žijúcich v únii.
Musíme povzbudiť najmä mladých ľudí, aby sa rozhliadali za prácou mimo bydliska, keď vieme, ako veľa je ich nezamestnaných, zdôrazňuje László Andor.
Pod hranicou chudoby žije 80 miliónov obyvateľov Európskej únie. Nezanedbateľný údaj platí aj o Slovensku.
Na Slovensku sa zvykne hovoriť hlavne o zneužívaní sociálnej ochrany a menej o zlepšení kontrolných mechanizmov, upozorňuje uznávaná ekonómka Brigita Schmögnerová.
Stratégia Európa 2020 pre každý členský štát EÚ prináša úlohu stanoviť si vlastné ciele. Slovenská vláda má v apríli predložiť národný program reforiem a stability.