redaktorka oddelenia domácich udalostí
Novinárska skratka: sp
Je absolventkou Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Pre Pravdu píše od roku 1998, predtým päť rokov pôsobila ako zahraničná spravodajkyňa ČTK. V Pravde okrem domáceho pracovala aj v regionálnom oddelení, bola vedúcou dennej prílohy Bratislava. Dlhoročne písala pravidelné autorské rubriky Niečo tu nesedí, Bratislavský rožtek, Zlatý kaleráb a ďalšie. Dnes sa prednostne venuje sociálnej problematike. Voľný čas venuje dvom synom a literatúre, píše scenáre a poviedky.
Gašpar v apríli odstúpil z funkcie policajného prezidenta a koncom mája odišiel zo zboru do civilu. Od augusta je poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej.
Ak si niekto chce urobiť predstavu o stave slovenských mostov, nech sa na ne pozrie zdola a uvidí nelichotivú realitu, uviedol pre Pravdu projektant František Brliť.
Alexandrovi Dubčekovi najmä v zahraničí stavajú sochy, pomenúvajú po ňom námestia. Stal sa dokonca hrdinom jednej z epizód amerického seriálu MacGyver.
Európsky parlament aktuálne opäť rokuje o možnostiach, ako pomôcť matkám na materskej, lepšie prepojiť rodinný a pracovný život.
Od vylodenia spojeneckých armád v Normandii uplynulo už 74 rokov. Málokto tuší, že jeden z vojakov, ktorí tam boje zakúsili na vlastnej koži, žije na Záhorí - Benjamin Palgi (98).
Chodník je od slova chodiť, mal by teda logicky patriť chodcom. No najmä vo väčších mestách to už neplatí. Špeciálne v Bratislave sú chodníky z jednej polovice zabraté autami.
Zamestnávatelia opakovane požadujú, aby sa minimálna mzda v nasledujúcich rokoch zvyšovala bez politických zásahov. Mal by sa podľa nich vytvoriť podobný "automat", akým sa momentálne dvíha aj vek odchodu do dôchodku.
Valorizácia penzií bude v januári opäť vyššia. Všetky sa zdvihnú najmenej o 2,6 percenta ich aktuálnej sumy. No mnohé ešte o viac.
Po rokoch krízy, počas ktorých chátrala, dokončuje developer na Šancovej ulici, v blízkosti mestskej pamiatkovej zóny, jednu z najkontroverznejších stavieb v Bratislave.
Oplotenie okolo budovy veľvyslanectva Spojených štátov amerických v Bratislave je už niekoľko rokov čiernou stavbou. Ambasáda ho však zbúrať nehodlá.
O necelé štyri mesiace bude Slovensko rozhodovať o novej mape komunálnej politiky.
Pozastavenú spornú stavbu pod pylónom bratislavského Mosta SNP možno predsa len dokončia.
Klientom súkromného zariadenia pre seniorov Iris v Bratislave mali niektorí členovia personálu podávať rôzne lieky a liečivá. Nemali na také úkony kvalifikáciu.
Zo Slovenskej akadémie vied a jej ústavov sa od januára stali verejné výskumné inštitúcie, ale v praxi sa toho veľa nezmenilo.
O problémoch okolo transformácie najvyššej vedeckej ustanovizne Slovenska sa Pravda porozprávala so Zuzanou Kusou z SAV.
Slovensko zostalo jedinou z krajín V4, kde ešte pomerne dobre funguje druhý, takzvaný sporiaci penzijný pilier.
Zabezpečenie na starobu je "chlebovou témou celej spoločnosti", ktorú charakterizujú rôznorodé, až protichodné postoje.
Profesijné organizácie liehovarníkov vzniesli výhrady k návrhu zákona, ktorým sa má povoliť súkromná výroba destilátov z vlastného ovocia a pre vlastnú spotrebu.
Sociálna poisťovňa pokračuje v prepočítavaní penzijných dávok takzvaných starodôchodcov, čiže seniorov, ktorí odišli na odpočinok pred 1. januárom 2004.
Ponuka štátu v oblasti rodinnej politiky by sa v budúcnosti mohla rozrásť o nový inštitút - tzv. otcovskú dovolenku.
Riadnou dávkou trpezlivosti sa v týchto dňoch opäť musia obrniť vodiči jazdiaci po hlavnom meste.
Mzdové minimum sa na Slovensku v posledných rokoch, keď prevažne vládla sociálna demokracia, zvyšuje pravidelne a pomerne razantne. Tento rok je to už 480 eur mesačne.
Čím dlhšie beží diskusia o zastropovaní penzijného veku, tým menej je jasné, či návrh nájde dostatočnú podporu u koalície aj opozície.
Poslanci vládneho Mostu-Híd, Peter Antal a Edita Pfundtner, predložili parlamentu ďalšiu novelu takzvaného bytového zákona z roku 1993.
Smer predloží návrh ústavného zákona o zastropovaní veku odchodu do dôchodku, pričom v prípade mužov bude obsahovať 64 rokov.