redaktorka oddelenia domácich udalostí
Novinárska skratka: sp
Je absolventkou Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Pre Pravdu píše od roku 1998, predtým päť rokov pôsobila ako zahraničná spravodajkyňa ČTK. V Pravde okrem domáceho pracovala aj v regionálnom oddelení, bola vedúcou dennej prílohy Bratislava. Dlhoročne písala pravidelné autorské rubriky Niečo tu nesedí, Bratislavský rožtek, Zlatý kaleráb a ďalšie. Dnes sa prednostne venuje sociálnej problematike. Voľný čas venuje dvom synom a literatúre, píše scenáre a poviedky.
Zo stretnutia na vyhlasovaní víťazov súťaže Senior Friendly vzišlo pozvanie do redakcie Pravdy pre dve zaujímavé dámy.
Vláda schválila novelu, ktorá má rozšíriť možnosti vstupu cudzincov na slovenský pracovný trh. Opatrenie sme rozobrali s Viliamom Páleníkom z SAV.
Desaťtisíce Slovákov pracujúcich v Rakúsku zasiahne kontroverzný zákon. Od januára im Rakúšania uberú zhruba tretinu z detských prídavkov na deti žijúce doma.
Dať povolené dve percentá daní nielen mimovládnym organizáciám, ale aj rodičom. S takým návrhom vyrukoval najnovšie predseda Smeru Robert Fico.
Od začiatku novembra je účinná v poradí už devätnásta novela tzv. bytového zákona. Odborníci z oblasti bytového práva ju už teraz hodnotia vcelku kladne.
Niektorí poslanci sú zároveň aj členmi zastupiteľstiev samosprávnych krajov.
V Starom Meste si občania volili zo siedmich kandidátov na starostu, volebná účasť bola 43,35 percenta.
Na bratislavskej radnici sa bude prepriahať. Nesrovnala zosadil Matúš Vallo. Pozrite si aj videorozhovor s Matúšom Vallom.
Prezentujú sa ako nezávislí, teda nemajú nijakú politickú príslušnosť a ani s podporou strany nekandidovali. Aký to má vplyv na fungovanie zastupiteľstiev?
Radnica má vraj plán, ako otvoriť Kúpele Grössling natrvalo.
Mika, Mrva, Vallo, alebo opäť Nesrovnal? Boj o primátora hlavného mesta bude zrejme napínavý do poslednej chvíle - a favorita nemá.
Podmienky pomoci v hmotnej núdzi sa od marca budúceho roka majú zmeniť. Sumy dávok sa po viacročnej pauze zvýšia, a to o päť percent.
Upútavka na anketu o Najväčšieho Slováka, ktorá propagovala aj vojnového zločinca, vyvolala vlnu protestov.
Výskum preukázal častice takzvaných mikroplastov v stolici ľudí, ktorí plánovane konzumovali jedlá a nápoje s predpokladaným stopovým výskytom plastov.
Rakúske prídavky sa vyplácajú odstupňovane podľa veku dieťaťa, v základných sumách od 114 do 165,10 eura mesačne.
Do celonárodnej ankety o Najväčšieho Slováka po včerajšom oficiálnom štarte pribúdajú prvé hlasy.
Slovensko si sté jubileum vzniku 1. ČSR v utorok uctí aj jednorazovým štátnym sviatkom.
Viete si dnes predstaviť, že by dopravne upchatú Trnavskú cestu v Bratislave po celom zelenom stredovom páse v blízkosti Zimného štadióna Ondreja Nepelu krášlilo stotisíc tulipánov?
Len zvláštna náhoda často rozhodne o tom, či niečo navždy upadne do zabudnutia - alebo sa stane legendou. Typickým príkladom je príbeh "céčok".
V Československu sa počas celej jeho existencie platilo korunou. Názov meny prebral nový štát z rakúsko-uhorskej c. k. monarchie, kde korunu zaviedli v roku 1892.
Hlasovanie odložili v záujme hľadania konsenzu na jeho podporu.
Hnutia OĽaNO aj Sme rodina prišli na poslednú chvíľu s novými výhradami.
S falošnými lekármi ordinujúcimi po Slovensku sa v ostatnom čase roztrhlo vrece.
Denník Pravda získal ocenenie za príkladný a ústretový prístup k ľuďom staršej generácie.
V Zichyho paláci vyvrcholí tretí ročník súťaže Senior Friendly, určenej všetkým, ktorí pomáhajú zvyšovať kvalitu života starším ľuďom.