redaktorka rubriky Zdravie
Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Začínala ako redaktorka dnes už neexistujúceho spravodajského portálu aktualne.sk. V Pravde pracuje aj s prestávkou na materskú dovolenku od roku 2017. Zaoberala sa najmä politikou a oblasťami ľudských práv a životného prostredia. V súčasnosti je redaktorkou rubriky Zdravie.
Očkovaní pacienti hospitalizovaní s covidom a akútnym poškodením obličiek menej často potrebovali dialýzu a mali vyššiu šancu na prežitie.
Často je považované za zeleninu, no ide o ovocie. Podľa vedcov pozitívne vplýva na náš spánok a celkové zdravie.
Vitamín D zvyšuje pravdepodobnosť, že rakovina prsníka ustúpi po chemoterapii. Štúdia ukázala, že nízke dávky vitamínu D takmer zdvojnásobili úspešnosť liečby.
Vystavenie sa znečisteniu ovzdušia počas tehotenstva súvisí so zmenami v štruktúre mozgu plodu.
Metóda, ktorá zlepšuje presnosť vyhodnocovania meraní krvného tlaku na členku, môže byť kľúčová pre ľudí, ktorým sa krvný tlak na ramene merať nedá.
Obrovská tragédia. 11-ročný chlapec nakazený nebezpečnou infekciou svoj boj o život prehral. Čo je Naegleria fowleri - slzovičkovka zhubná a ako sa pred ňou chrániť?
Hrsť mandlí denne by mohlo výrazne pomôcť zdraviu u ľudí, ktorí trpia metabolickým syndrómom. Na Slovensku to je zhruba 20 percent dospelých.
Tínedžeri so zdravšími spánkovými návykmi majú lepšie kardiovaskulárne zdravie v mladom dospelom veku, zistil nový výskum.
Kĺby vedia človeka poriadne potrápiť. Viete o nich všetko a najmä to, ako sa o ne správne starať? Otestujte svoje vedomosti.
Jeho účinok siaha ďaleko za hranice posilňovne, hovorí dlhoročný výskumník.
Pohyb u ľudí vo veku nad 50 rokov je dôležitý. Odborníčka radí, ako na to, aby ste nenapáchali viac škody ako úžitku.
Mladí ľudia majú po poranení predného skríženého väzu sklon k rozvoju posttraumatickej osteoartritídy. Rovnako tak aj psy.
Dôležité sú nielen na budovanie svalov, ale tiež na tvorbu hormónov, či udržiavanie zdravej imunity. Množstvo bielkovín v strave závisí od našich cieľov.
Vedci upozorňujú na nový a veľmi znepokojujúci dôsledok globálneho otepľovania pre verejné zdravie, ktorý doposiaľ zostával menej viditeľný.
Uchovávanie potravín v konzervách je to dobrá pomôcka napríklad na výletoch, študentských internátoch alebo keď sa nám nechce variť. Nie je to však bez rizika.
Po zmene systému financovania nemocníc volá nielen Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Štúdia zistila, že depresia je spojená so zvýšeným rizikom demencie v strednom aj neskoršom období života.
Nová štúdia sledovala ľudí počas niekoľkých desaťročí a zistila, že pre zdravie srdca je dôležitá nielen nízkotuková a nízkosacharidová diéta.
Účastníkom výskumu táto aktivita poskytla určitú mieru rozptýlenia od bolesti a pocit úniku z každodenného života.
Slnko, voda, oddych. Tešíte sa na leto? Ak ho chcete prežiť naozaj v pohode, nemali by ste zabúdať na ochranu kože pred slnečným žiarením. Viete, ako na to?
Letné prázdniny sa blížia. Tiež ich plánujete prežiť s deťmi na výletoch v prírode? Tieto tipy majte na pamäti, keď si budete baliť ruksak.
Vedci prišli na to, že fast food nám škodí už po niekoľkých dňoch konzumácie, aj keď navonok sa môže zdať, že sme zdraví. Čo sa deje v našom tele?
Na pleciach žien väčšinou okrem zamestnania ležia aj ďalšie povinnosti – napríklad o domácnosť či deti.
Hoci sa zdalo, že úmrtí na infarkty je od začiatku pandémie covidu-19 je menej, vedci prišli na to, že opak je pravdou.
Kofeín sa nenachádza len v káve, ale aj v čaji, čokoláde, energetických nápojoch a mnohých nealkoholických nápojoch.