Krajiny V4 podporujú vstup Srbska do EÚ

17.06.2019 14:22
premiéri, V4
Premiéri Poľska, Slovenska, Maďarska a Česka. Autor: ,

Krajiny Visegrádskej štvorky podporujú vstup Srbska do Európskej únie. Zhodli sa na tom zástupcovia parlamentných výborov pre európske záležitosti všetkých členských krajín V4.

„Je v záujme Slovenska aj celého nášho regiónu, aby sa Európska únia rozširovala,“ povedal na dnešnej tlačovej besede po rokovaní výborov predseda Výboru pre európske záležitosti NR SR Ľuboš Blaha. Dodal, že Srbsko má pre Slovensko silný kultúrny i historický význam.

Podľa Blahu je V4 silný subjekt v rámci EÚ. Máme veľa spoločných záujmov a vieme si navzájom pomáhať. Ako ho doplnil predseda maďarského Výboru pre európske záležitosti Richárd Hörcsik, dôležité je aj to, aby krajiny V4 harmonizovali svoje postoje. „Musíme preukázať jednotu v tom, aby mal formujúci sa Európsky parlament a Európska komisia na svojom čele aspoň jedného politika zo strednej a východnej Európy. Nesmieme dopustiť, aby si staré členské krajiny túto možnosť privlastnili,“ dodal Hörcsik.

Zástupcovia výborov pre európske záležitosti krajín V4 a Srbska dnes na Bratislavskom hrade rokovali o dvoch témach – o spolupráci medzi krajinami V4 a budúcom rozširovaní EÚ.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Srbsko #V4
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku