Slovensko chce migrácii a klimatickej zmene čeliť spoločne s úniou, oznámila vláda vo vyhlásení

Slovensko chce spoločne s ostatnými členskými štátmi Európskej únie (EÚ) čeliť novým výzvam, ako je migrácia, bezpečnosť a klimatická zmena, jeho prioritami sú tiež dobudovanie spoločného trhu, digitalizácia a podpora vedy a výskumu. Vláda SR to konštatuje vo svojom vyhlásení pri príležitosti 15 rokov členstva v EÚ a samitu v Sibiu k budúcnosti Únie. Schválila ho v utorok.

07.05.2019 16:52
debata (2)

Vláda tiež vo vyhlásení zdôrazňuje svoj záujem o pokračovanie sociálnej a ekonomickej konvergencie ako základného predpokladu na dosiahnutie jednoty medzi európskymi občanmi, sociálnymi skupinami, regiónmi a členskými štátmi. Zároveň prízvukuje, že EÚ musí ostať otvorená, musí v budúcnosti prijať nových členov a užšie spolupracovať s najbližším susedstvom.

Materiál z dielne rezortu diplomacie tiež vyzýva na účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu. „Zloženie nového Európskeho parlamentu je v rukách nás všetkých. Ukážme tak, že sa vieme prihlásiť o slovo aj v dnešnej dobe, keď skupiny populistov a extrémistov obratne manipulujú informáciami a tlačia sa do popredia,“ píše sa v ňom.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Európska únia #klima #klimatické zmeny
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy