Podľa viacerých signálov zvnútra strany je jedným z najväčších odporcov nového referenda o brexite jej predseda Jeremy Corbyn, ktorý sa obáva, že by stranu takýto postoj mohol pripraviť o tú časť voličov, ktorí podporujú brexit. Iní členovia strany sa však domnievajú, že labouristi stratia viac voličov práve vďaka takémuto váhavému postoju a vďaka tomu, že sa nevedia jednoznačne postaviť za nové referendum.
Najhlasnejšou odporkyňou nového referenda o brexite je britská premiérka Teheresa Mayová. Jasná väčšina občanov Británie je pritom už dlhé mesiace proti vystúpeniu z EÚ, čo potvrdzujú všetky relevantné prieskumy verejnej mienky. Mayová však argumentuje tým, že britskí voliči sa už raz k tejto problematike vyjadrili, a je neprípustné pýtať sa ich na to isté aj druhýkrát.
Zástancovia nového referenda, vrátane napríklad stále populárneho britského expremiéra Tonyho Blaira, naopak argumentujú tým, že britskí voliči boli v čase referenda v júni 2016 podvedení nepravdivými údajmi zo strany zástancov brexitu, a teraz, keď už vedia, aké všetky nepriaznivé dôsledky by na krajinu malo vystúpenie z EÚ, by sa mali mať právo k tejto otázke vyjadriť opäť.