Taliansky minister: Európa musí prekonať egoistický postoj a opäť načúvať ľuďom

07.09.2018 15:22

O osude Európskej únie bude rozhodovať migračná problematika, domnieva sa taliansky minister infraštruktúry a dopravy Danilo Toninelli (44), špičkový predstaviteľ vládneho Hnutia piatich hviezd.

„Sme všetci nahnevaní v súvislosti s Úniou, ktorá nechápe, že pri tejto téme ide o jej vlastné prežitie“, formuloval člen talianskej vlády v Ríme pre agentúru DPA.

„Európa musí prestať byť slonovinovou vežou byrokracie a financií a musí opäť načúvať ľuďom,“ vyhlásil Toninelli, pod ktorého rezort patrí aj pobrežná stráž zachraňujúca utečencov v Stredozemnom mori. „Ak nedokáže prekonať tento egoistický postoj, podstúpi obrovské riziko,“ dodal taliansky minister.

Podľa Toninelliho sa jeho krajina s Nemeckom i ďalšími štátmi Európskej únie usiluje o vzťahy založené na čestnej spolupráci. Minister pripomenul, že Taliansko, ktorého nová vláda bude v sobotu už 100 dní vo funkcii, stálo pri zrode Európskej únie a vždy verilo v európske štruktúry.

Člen vlády premiéra Conteho však odmietol úvahy o tom, že kurz migračnej politiky vládneho kabinetu v Ríme určuje minister vnútra Matteo Salvini z Ligy Severu, a nie bezpartajný predseda vlády Giuseppe Conte. Smerovanie vládnej politiky určuje na základe jasného mandátu Talianov premiér, zdôraznil Toninelli, ktorý ubezpečil o dobrej spolupráci koaličných partnerov.

#Taliansko #minister dopravy #Európska únia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk