V EP si uctíme pamiatku zavraždeného novinára a jeho priateľky, vyhlásil Štefanec

"To, čo sa stalo nie je len vecou Slovenska, ale vecou dodržiavania demokratických štandardov a vlády práva v celej Európskej únii."

28.02.2018 10:18
Ivan Štefanec, Foto: ,
Ivan Štefanec
debata (1)

Európsky parlament bude na návrh Európskej ľudovej strany venovať pozornosť vražde slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) ide o priamy útok na slobodu slova, ktorý má presah aj mimo hranice Slovenska. Podľa dostupných informácií pracoval novinár na reportáži o prepojení talianskeho organizovaného zločinu so slovenskými firmami a nitky tohto prípadu siahajú až k vládnym špičkám a strane Smer-SD.

„Som rád, že tento oporný zločin odsúdili aj predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani, predseda Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. To, čo sa stalo nie je len vecou Slovenska, ale vecou dodržiavania demokratických štandardov a vlády práva v celej Európskej únii. V Európskom parlamente si chceme obete uctiť nielen minútou ticha a vyhlásením, ktoré tento čin jednoznačne odsúdia, ale na ďalších schôdzach budeme tiež otvorene hovoriť o tom, čo sa stalo a ako môžeme podobným tragédiám zabrániť. Chcem vyzvať slovenskú vládu a vyšetrovacie orgány, aby sa namiesto nedôstojného divadla s prezentáciou bankoviek venovala dôkladnému prešetreniu prípadu a nápravy pošramotenej povesti Slovenska.“

1 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #vražda novinára Jána Kuciaka #Martina Kušnírová