Slovensko sa oficiálne uchádza o Európsku liekovú agentúru

Slovenská republika v piatok oficiálne oznámila prostredníctvom listu premiéra Roberta Fica, ktorý bol doručený predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi a predsedovi Európskej komisie Jean-Claudeovi Junckerovi, svoju kandidatúru na získanie sídla Európskej liekovej agentúry (EMA).

28.04.2017 16:00
debata (2)

Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Ministerstvo poznamenalo, že hlavné mesto SR Bratislava má všetky predpoklady stať sa vhodným domovom pre EMA, najmä vzhľadom na svoju geografickú polohu a výborné spojenie s ďalšími európskymi metropolami.

"Okrem toho ponúka atraktívne životné zázemie s dynamickým prostredím, mladou populáciou a silným inovatívnym potenciálom. Slovensko sa tiež môže pochváliť expertízou v biomedicíne a farmakológii, ako aj kvalifikovaným medicínskym a výskumným personálom,“ píše sa v liste.

Slovenská republika sa okrem uvedeného spolieha aj na to, že rozhodnutie o presídlení agentúr EÚ by malo zohľadniť závery Európskej rady z rokov 2003 a 2008, podľa ktorých majú prioritu dostať členské štáty bez agentúry EÚ.

„Slovensko patrí medzi tieto členské štáty a sme plne odhodlaní rozšíriť naše členstvo v EÚ aj o tento rozmer,“ uviedol rezort zahraničných vecí.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Európska únia #Európska lieková agentúra